وبینار مهارت های کاربردی غلبه بر استرس

شروع وبینار: چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۰
پایان وبینار: چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۳۰
مسئول محتوا:
ایسمینار
مسئول پشتیبانی:
ایسمینار
ویدئو وبینار:
دارد

استرس تجربۀ بسیار رایجی است که در نتیجۀ انتظارات بیش از حد دیگران و یا حتی خودمان بدون توجه به توانایی هایمان بروز می یابد. اکثر افراد قادر به کنترل استرس خود هستند اما گاهی این کار برای برخی از آنها بسیار سخت می باشد، تا جایی که عملکرد طبیعی آنها را مختل نموده و حتی سلامتی جسمی شان را به خطر می اندازد.

همه ما انسانها در طول زندگی با مسائل و موقعیت هایی مواجه می شویم که بخاطر آنها تحت فشار قرار می گیریم. استرس،  فشار و فرسایش بدن به هنگامی است که با محیط پیوسته در حال تغییر سازگار شویم. چنین تغییراتی آثار جسمانی و هیجانی بر ما می‌گذارد و می‌تواند احساسات مثبت یا منفی ایجاد کند.

آثار منفی استرس احساس بی اعتمادی ، طرد ، خشم و افسردگی می‌آفریند که این احساسات به نوبه خود به مشکلاتی مانند سردرد، ناراحتی معده، جوش و خارش پوست، بی‌خوابی ، زخم معده، فشار خون بالا، بیماری قلبی و سکته مغزی می‌انجامد. مرگ یک عزیز، تولد یک کودک، ارتقای شغلی یا ایجاد یک رابطه جدید استرس به دنبال می‌آورد. چون این تغییرات ما را مجبور به سازگاری مجدد با زندگی خود می‌کند. سازگاری با شرایط متغیر، بسته به نوع واکنش ما می‌تواند کمک کننده یا آسیب رساننده باشد. لذا یادگیری، مهارتهای مقابله با استرس، بسیار حائز اهمیت می باشد.

سرفصل ها:

  • مفهوم استرس
  • عوامل مقابله با استرس
  • مدیریت استرس
  • راهبردهای غلبه بر استرس

ایسمینار
http://e-seminar.ir

ویدئوی وبینار مهارت های کاربردی غلبه بر استرس