وبینار رایگان مجوزدهی در رایانش ابری

شروع وبینار: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
پایان وبینار: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰
مسئول محتوا:
ایسمینار
مسئول پشتیبانی:
ایسمینار
ویدئو وبینار:
دارد

یکی از چالش های پیش رو در توسعه بازار نرم افزار، کپی غیرمجاز و رعایت نکردن اصول مالکیت معنوی نرم افزار است. به شکل سنتی تلاش زیادی برای قفل گزاری روی نرم افزارها و بکارگیری روش های مجوزدهی (licensing) مختلف انجام می شود که طبیعتا هزینه های جانبی زیادی را به تولیدکنندگان این صنعت تحمیل می کند و معمولا سبب افزایش قیمت تمام شده نرم افزار نیز می شود.

رایانش ابری راهکاری برای حل این موضوع با هزینه کمتر و دقت بیشتر می باشد. راهکارهای مجوزدهی ابری میتواند درآمد واقعی نرم افزار را بر اساس هر میزان استفاده از نرم افزار تضمین کنند. زیرا میزان مصرف مشتریان به خوبی قابل اندازه گیری خواهد بود و صورت حساب بر اساس آن صادر خواهد شد.

در حال حاضر حدود ۴۳ درصد از نرم افزارها مورد سرقت قرار میگیرند و بصورت غیرمجاز استفاده می شوند که طی بررسی های انجام شده، کاهش تنها ده درصد از این مقدار میتواند در طی ۴ سال ارزشی در حدود ۱۴۲ میلیارد دلار خلق کند که این رقم معادل ایجاد ۵۰۰ هزار شغل جدید در دنیا می باشد. در ایران نیز به خاطر ضعیف بودن سازوکارهای حمایت از مالکیت معنوی نرم افزار، مدل های مجوز دهی مبتنی بر رایانش ابری می تواند تاثیر زیادی در توسعه صنعت نرم افزار در کشور داشته باشد.

مخاطبان وبینار:

  • کارشناسان و مدیران واحد های فناوری اطلاعات سازمان ها
  • کارشناسان مهندسی و توسعه کسب و کار
  • دانشجویان، محققان و سایر علاقه مندان

سرفصل ها:

  • مقدمه ای بر موضوع مجوزدهی (لایسنس استفاده از نرم افزار)
  • بررسی تاثیر اقتصادی مدل مجوزدهی بر اساس رایانش ابری  در ایران و جهان
  • بررسی چند مدل موفق مجوزدهی نرم افزارها در ابر

ایسمینار
http://e-seminar.ir