وبلاگ ایسمینار | مرکز تخصصی برگزاری وبینار برگزار کننده و مرکز تخصصی وبینار و آموزش های آنلاین کوتاه مدت و فشرده

برگزاری وبینار با برگزارکنندگان وبینار

برگزاری وبینار توسط تیم های برگزار کننده وبینار

زمانی که برای برگزاری وبینارتان تصمیم گیری می کنید و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهید، از نحوه برگزاری وبینار و زیرساخت های مورد نیاز غافل نشوید.

قبل از برگزاری وبینار باید به سوالات زیر پاسخ بدهید:

  • آیا خودتان می خواهید وبینارتان را برگزار کنید؟
  • یا می خواهید برگزاری آن را به یک تیم برگزار کننده وبینار بسپارید؟
  • آیا نرم افزار وبینار را در اختیار دارید؟ یا باید آن را اجاره یا خریداری کنید؟

زمانی که برگزاری وبینارتان را به تیم های برگزار کننده وبینار برون سپاری می کنید مفهوم پیمانکاری اجرا معنا پیدا می کند. پیمانکاری اجرا به معنای برگزاری کامل وبینار می باشد. در واقع شما مسئولیت برگزاری و اجرای وبینارتان را به یک تیم حرفه ای برگزار کننده وبینار محول می کنید و از آن ها می خواهید در امر برگزاری وبینار به شما یاری برسانند. بگذارید با ذکر مثالی این مفهوم را کاملا برای شما مشخص کنم، فرض کنید وبینار یا رویداد آنلاین شما یک برنامه تلویزیونی است و تیم برگزار کننده وبینار مجری و مدیر آن برنامه و شما به عنوان سخنران یا تامین کننده محتوای وبینار مهمان این برنامه تلویزیونی هستید.

البته یک مورد را بایستی روشن کنم و آن اینکه تیم برگزار کننده وبینار مسئول برگزاری وبینار از لحاظ فنی می باشد و شما به عنوان سخنران یا یک موسسه آموزشی، دانشگاه و سازمان تامین کننده محتوای وبینار و مسئول انجام تبلیغات و ثبت نامی های وبینار هستید. اگر تجربه ای در زمینه برگزاری وبینار ندارید و یا وبینار پیشین شما با مشکلات فنی فراوانی (قطعی و وصلی مدام صدا و اینترنت، کیفیت نامناسب صدا و …) برگزار شده است، به کمک یک تیم برگزار کننده وبینار احتیاج دارید.

اما خدماتی که تیم های برگزار کننده وبینار به شما ارائه می دهند عبارتند از:

ارائه زیرساخت و بستر لازم برای برگزاری وبینار (نرم افزار وبینار)

تیم های برگزارکننده وبینار بستر و زیرساخت لازم یا به بیان دیگر نرم افزار وبینار را در اختیار شما قرار می دهند. بدین ترتیب شما نرم افزار وبینار را برای برگزاری در اختیار خواهید داشت. البته اگر شما نرم افزار را دارید می توانید از تیم برگزار کننده برای برگزاری و اجرای وبینار کمک بگیرید.

نرم افزار وبینارآموزش محیط وبینار به سخنران

  • آموزش نحوه اتصال صدا و تصویر سخنران
  • نحوه تعامل با کاربران و ارائه نکات کلیدی ارتباط با کاربران حاضر در وبینار
  • آموزش استفاده از نرم افزار وبینار در حد نیاز
  • انجام تست های لازم برای بررسی کیفیت اینترنت و سیستم (لپ تاپ/کامپیوتر) سخنران

 

بارگذاری و متناسب سازی مستندات آموزشی در محیط وبینار

تیم برگزار کننده پیش از آغاز وبینار، محیط برگزاری وبینار که ما آن را اتاق وبینار (Room) می نامیم آماده و مستندات آموزشی که سخنران قرار هست از آن در وبینار استفاده کند را بارگذاری می کند. این مستندات آموزشی می تواند پاورپوینت، ویدئو کلیپ های آموزشی، فایل های صوتی، تصاویر و اینفوگرافیک ها باشند.

برای مشاهده نمونه محیط وبینار کلیک کنید.

 

پشتیبانی وبینار

تیم برگزار کننده وبینار با در نظر گرفتن تعداد افراد ثبت نام شده در وبینار و با برآورد تعداد افرادی که احتمالاً در وبینار حضور خواهند داشت پشتیبان یا پشتیبانانی را به وبینار شما اختصاص می دهند. پشتیبان/پشتیبانان فنی در مدت زمان برگزاری وبینار در محیط وبینار حضور خواهند داشت تا در صورت بروز مشکلات فنی برای سخنران راهنمایی های لازم را به ایشان ارائه دهند. حتی در صورتی که کاربران حاضر در وبینار به مشکلی بر بخورند برای مثال تصویر و صدای سخنران را بصورت قطع و وصلی دریافت کنند یا نتوانند فایل ارائه را مشاهده کنند پشتیبانان حاضر راهنمایی های لازم را برای حل مشکلات کاربران ارائه می کنند. حتی اگر کاربران هنگام ورود به محیط وبینار دچار مشکل شوند می توانند با پشتیبان فنی وبینار تماس حاصل کنند و پشتیبان وبینار راهنمایی های لازم را جهت رفع مشکلات آن ها ارائه می دهد.             

 

نویسنده: مارینا اوهانجانیانس

©کلیه حقوق این مطلب متعلق به رسانه ایسمینار می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.