وبلاگ ایسمینار | مرکز تخصصی برگزاری وبینار

راهنمای ثبت وبینار در ایسمینار

در پلتفرم جدید، ایسمینار دیگر صرفا برگزارکننده وبینار نخواهد بود و پلتفرم مدیریت و برگزاری وبینار در اختیار برگزار کنندگان دیگر نیز قرار می گیرد.

اگر لینک برگزاری وبینار را مطالعه کرده اید و شرایط برگزاری وبینار در ایسمینار را می دانید و می خواهید اولین وبینارتان را در ایسمینار ثبت کنید همراه ما باشید چون می خواهیم نحوه ثبت وبینار در ایسمینار را توضیح دهیم.

لطفا پیش از اقدام به ثبت وبینار این راهنما را مطالعه کنید.

ثبت وبینار در ایسمینار

گام اول: ثبت نام در ایسمینار

۱- پیش از انجام هر کاری باید در سایت ایسمینار ثبت نام کنید و عضو شوید. اگر در وب سایت ایسمینار عضو هستید کافیست وارد حساب کاربری تان در ایسمینار شوید.

ثبت نام در ایسمینار

۲- زمانی که وارد پنل کاربری خود در ایسمینار شدید بر روی گزینه «ایجاد وبینار جدید» کلیک کنید.

ایجاد وبینار جدید

گام دوم: ثبت اطلاعات وبینار

۱- بعد از انتخاب این گزینه صفحه ای مشابه تصویر پایین برای شما نمایش داده خواهد شد. در این صفحه باید اطلاعات وبینارتان را وارد کنید.

اطلاعات وبینار

اگر رویداد شما یک وبینار است لطفا در ابتدای عنوان خود واژه وبینار را بنویسید و اگر کارگاه آنلاین است لطفا در ابتدای عنوان خود عبارت کارگاه آنلاین را بنویسید.

نمونه ۱: وبینار تجربه کاربری در پروژه های واقعی.

نمونه ۲: کارگاه آنلاین راه اندازی استارتاپ.

۲- پوستر وبینار را در ابعاد ۹۷۴*۱۲۳۲ پیکسل تهیه و در بخش پوستر وبینار آپلود نمایید. برای اینکه وبینار شما بهتر دیده شود پیشنهاد می کنیم پوستر را در ابعاد ذکر شده تهیه و آپلود نمایید.

۳- برای ثبت اطلاعات مدرس، برگزارکننده و حامی بر روی آیکون مثبت کلیک و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

سخنران وبینار

۴- در قسمت توضیحات و سرفصل ها به صورت دقیق و شفاف توضیح بدهید که قرار است در وبینار راجع به چه موضوعاتی صحبت کنید و بنویسید که مخاطبان وبینار شما چه کسانی هستند.

نکته مهم
اگر رویداد شما یک کارگاه آنلاین چند جلسه ای است حتما تاریخ و زمان برگزاری هر یک از جلسات را بنویسید تا افرادی که ثبت نام می‌کنند بدانند هر جلسه در چه روز و ساعتی برگزار می شود.

یکی از رویدادهایی که توضیحات خوب و کاملی دارد کارگاه آنلاین راه اندازی استارتاپ به سبک یک فاندر ایرانی است که می توانید از توضیحات آن ایده بگیرید.

۵- لطفا در انتخاب موضوع اصلی و فرعی وبینار دقت و نزدیک ترین موضوع را انتخاب کنید و تمام موضوعات فرعی را انتخاب نکنید. چون در غیر این صورت زمانی که کاربران در سایت جستجو می کنند وبینار شما در دسته بندی درست نمایش داده نخواهد شد.

۶- زمان شروع وبینار و پایان وبینار را به درستی انتخاب نمایید. حواستان باشد که زمان پایان وبینار را همان زمان شروع وبینار تعیین نکنید. اگر قصد برگزاری کارگاه آنلاین دارید زمان شروع وبینار را زمان برگزاری اولین جلسه کارگاه و زمان پایان وبینار را زمان اتمام آخرین جلسه بنویسید.

زمان و تاریخ وبینار

۷- در هنگام ثبت وبینار بخشی به نام «قیمت ویدئو» وجود دارد که شما در این قسمت بایستی قیمت ویدئوی وبینار را بنویسید. اگر تمایل داشته باشید می توانید بعد از برگزاری وبینار ویدئوی ضبط شده آن را به منظور فروش در وب سایت ایسمینار قرار دهید.

۸- بعد از برگزاری وبینار می توانید فایل ارائه وبینار یا سایر مستندات تکمیلی همچون فایل اکسل و … را در بخش پیوست ها قرار دهید تا کاربران از طریق پنل کاربری بتوانند فایل ها را به راحتی دانلود کنند.

پیوست های وبینار

۹- شما در بخش «سیاست ویدئو» بایستی مشخص کنید که آیا ویدئوی وبینار را در اختیار کاربران قرار خواهید داد یا خیر. اگر ویدئوی وبینار را به آن ها می دهید لطفا گزینه «برای شرکت‌کنندگان در پنل کاربری قرار می گیرد» را انتخاب کنید.

ویدئوی وبینار

۱۰- برای برگزاری هر چه بهتر رویدادتان می توانید از افزونه های وبینار استفاده کنید. لطفا به صورت دقیق توضیحات بیشتر مربوط به هر یک از افزونه‌های وبینار را مطالعه کنید و تیک آن ها را بزنید.

افزونه وبینار

۱۱- در انتها بایستی «نرم افزار برگزاری وبینار» را انتخاب کنید. اگر هیچ نرم افزاری را انتخاب نکنید وبینار شما بر روی سایت منتشر نخواهد شد.

اگر  فکر می کنید توضیحات وبینارتان نیاز به بررسی و اصلاح دارد می توانید آن را به صورت پیش نویس ذخیره کنید و بعد از بررسی نهایی گزینه ثبت و ارسال برای تایید را انتخاب نمایید.

پیش نویس وبینار

در صورتی که از اطلاعات و تاریخ برگزاری وبینار خود اطمینان دارید گزینه ثبت و ارسال برای تایید را انتخاب کنید.

ثبت وبینار

گام سوم: تعریف بلیط های وبینار

۱- در گام بعدی باید بلیط های وبینار را تعریف کنید. اگر برای وبینارتان بلیطی تعریف نکنید وبینار شما بر روی سایت قرار نخواهد گرفت.

نکته مهم: مهلت ثبت نام در وبینار باید تا ۲ ساعت قبل از برگزاری وبینار باشد.

بلیط وبینار

۲- بعد از انتشار وبینار بر روی سایت می توانید اطلاعات ثبت نامی های وبینار را مشاهده نمایید و همچنین این امکان را خواهید داشت که کد تخفیف هم تعریف کنید.

اطلاعات ثبت نامی ها و تعریف کد تخفیف

پس از ثبت وبینار و انتشار آن در وب سایت در صورتی که توضیحات وبینارتان نیاز به تغییر داشت می توانید «ویرایش اطلاعات» را انتخاب نمایید.

همین الان اولین وبینارتان را برگزار کنید