وبلاگ ایسمینار | مرکز تخصصی برگزاری وبینار

پرسش های متداول درباره نحوه برگزاری وبینار

سوالات متداول برگزارکنندگان وبینار

ایسمینار پلتفرم برگزاری و مدیریت وبینار و رویدادهای آنلاین است که امکانات مورد نیاز برای برگزاری یک وبینار را در اختیار برگزارکنندگان قرار می دهد. در ادامه به سوالات متداول شما درباره برگزاری وبینار در ایسمینار پاسخ می دهیم:

چطور به ایسمینار اعتماد کنیم؟

ایسمینار با ۵ سال تجربه و فعالیت و برگزاری بیش از ۲۰۰ وبینار و رویداد آنلاین و همکاری با ده ها سازمان و موسسه معتبر یکی از رسانه های اصلی و شناخته شده آموزش و تولید محتوای وبیناری است. گواه این حرف برندهایی هستند که از خدمات ایسمینار استفاده کرده اند همچون روزنامه دنیای اقتصاد، فرادرس، دانشگاه آزاد اسلامی، صندوق نوآوری و شکوفایی و …

آیا برگزاری وبینار در ایسمینار هزینه ای دارد؟

خیر ، برگزاری وبینار در ایسمینار در حال حاضر رایگان است و کارمزدی از مبالغ پرداخت شده توسط ثبت نام کنندگان کسر نمی شود.

اگر از نرم افزار ادوب کانکت استفاده کنید تا ۱۰۰ نفر کاربر آنلاین و اگر از نرم افزار اسکای روم استفاده کنید تا ۶۰ نفر کاربر آنلاین می توانند در وبینار حضور داشته باشند.

 

بیشتر از ۱۰۰ نفر می توانند در وبینارم شرکت کنند؟

بله. تا ۱۰۰ نفر می توانند در وبینار شرکت کنند و بابت آن از شما هزینه ای دریافت نمی شود اما اگر بخواهید بیشتر از این تعداد در وبینارتان حضور پیدا کنند بایستی هزینه ای را پرداخت کنید تا این امکان برای شما فعال شود.

 

دستیار پشتیبانی چه کاری انجام میدهد؟

در صورتی که بخواهید از دستیار پشتیبانی استفاده کنید ایسمینار یک نفر را به عنوان پشتیبان اختصاصی به شما معرفی می کند تا تست صدا، تصویر و اینترنت را با مدرس انجام دهد و در وبینار نیز حضور خواهد داشت و اگر افرادی که در وبینار شما ثبت نام کرده اند برای ورود به وبینار با مشکلی مواجه شدند می توانند با پشتیبان تماس بگیرند تا دیگر شما درگیر مشکلات فنی کاربران نشوید.

 

پیشنهاد مطالعه: وقتی میگوییم پشتیبانی وبینار، از چی حرف میزنیم؟

 

برای برگزاری وبینار به چه امکاناتی نیاز دارم؟

برای برگزاری وبینار باید از لپ تاپ استفاده کنید چون بر روی لپ تاپ هم وب کم قرار دارد و برای پخش صدا هم می توانید از میکرفون لپ تاپ استفاده کنید. در صورتی که از کیفیت صدای میکروفون لپ تاپ راضی نیستید می توانید از هندزفری موبایل یا هدست هم استفاده کنید.

 

برای برگزاری وبینار سرعت اینترنتم چقدر باید باشد؟

برای برگزاری وبینار باید نرخ آپلود اینترنت تان بالا باشد. برای محاسبه نرخ آپلود اینترنت می توانید از سایت speedtest استفاده نمایید. حداقل نرخ آپلود اینترنت باید بیشتر از ۱ مگابیت بر ثانیه باشد.

 

برای برگزاری وبینار می توانم از موبایل استفاده کنم؟

برای تسلط بیشتر هنگام سخنرانی و تدریس در وبینار به شما پیشنهاد می کنیم که از لپ تاپ استفاده کنید.

 

از چه نرم افزاری برای برگزاری وبینار می توانم استفاده کنم؟

در حال حاضر ما در ایسمینار امکان استفاده از دو نرم افزار Sky Room و Adobe Connect را برای شما فراهم کرده ایم.

 

کاربران من چگونه می توانند در وبینار شرکت کنند؟

کاربران شما برای شرکت در وبینار باید صفحه راهنمای حضور در وبینار را به صورت کامل مطالعه نمایند. آن ها با استفاده از موبایل، تبلت و کامپیوتر می توانند در وبینار شرکت کنند.

 

وبینارم را چه روز و ساعتی برگزار کنم؟

ما در مقاله ۴+۱ نکته ضروری برای همه برگزارکنندگان وبینار به این سوال پاسخ داده ایم و نکاتی را توضیح داده ایم که با عمل کردن به آنها می توانید یک وبینار خوب برگزار کنید.

 

وبینارم را چند روز قبل از برگزاری وبینار باید در ایسمینار ثبت کنم؟

شما حداکثر ۳ روز پیش از برگزاری وبینار می توانید وبینارتان را در ایسمینار ثبت کنید. به دلیل اینکه شما بتوانید زمان کافی برای اطلاع رسانی وبینارتان و جذب مخاطبان داشته باشید و همچنین نحوه کار کردن با نرم افزار را یاد بگیرید و از بابت بخش های فنی وبینار خیالتان راحت شود.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ثبت وبینار در ایسمینار

 

قصد برگزاری یک وبینار با سخرانان متفاوت دارم، آیا این امکان وجود دارد؟

بله در هنگام ثبت وبینار جدید می توانید برای وبینارتان یک سخنران اصلی و چندین سخنران فرعی تعیین کنید.

 

می خواهم وبینار های چند جلسه ای یا دوره آنلاین برگزار کنم ، آیا برای هر جلسه باید به صورت جداگانه در پنل کاربری ام یک وبینار جدید تعریف کنم؟

خیر نیازی به این کار نیست. شما با تعریف یک وبینار جدید می توانید تمام جلسات را برگزار کنید. زیرا برای دوره آنلاین یا تمام جلسات وبیناری آن یک لینک ورودِ مشابه تعریف می شود و همه جلسات بر روی همان لینک برگزار می شوند.

هنگام تعریف دوره آنلاین، شروع وبینار را تاریخ اولین جلسه و پایان وبینار را تاریخ آخرین جلسه تعیین کنید.

 

نحوه ی تسویه حساب با برگزارکنندگان وبینار به چه صورت است؟

ایسمینار کل مبالغ حاصل از فروش بلیط وبینارهای تک جلسه ای را حداکثر طی ۲ روز کاری و دوره های آنلاینی که چند جلسه ای هستند را بعد از برگزاری ۲ جلسه، به حساب برگزارکننده واریز خواهد کرد.

تسویه درآمد حاصل از فروش ویدئوها به صورت ماهیانه انجام می شود.

 

آیا این امکان هست که مبلغ ثبت نام در وبینار به صورت مستقیم به حساب برگزارکننده واریز گردد؟

در حال حاضر خیر. هزینه پرداختی ثبت نام کنندگان به حساب ایسمینار منتقل می‌شود. که از دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لغو برگزاری وبینار توسط برگزار کننده
  • ضبط نکردن وبینار در وبینارهایی که بایستی ویدئوی وبینار در پنل کاربری افراد ثبت نامی قرار گیرد.

 

من یک وبینار تعریف کرده ام ولی هنوز بر روی سایت منتشر نشده است، علت آن چیست؟

وبینار شما حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری بررسی می شود و در صورتی که نیاز به اصلاح نداشته باشد بر روی سایت منتشر خواهد شد. اما بعضی اوقات ممکن است شما وبینارتان را به صورت پیش نویس در پنل کاربری تان ذخیره کرده باشید که در این صورت باید گزینه «ثبت و ارسال برای تایید» را انتخاب نمایید تا وبینار شما به دست ما برسد.

 

من یک وبینار تعریف کرده ام و بر روی سایت منتشر شده است، آیا می توان زمان آن را تغییر داد و یا آن را حذف کرد؟

بله از طریق «پنل برگزارکننده وبینار» می توانید با انتخاب گزینه «ویرایش اطلاعات» تاریخ شروع و پایان وبینار را تغییر دهید. در صورتی که برای تاریخ فعلی وبینارتان افرادی ثبت نام کرده اند شما موظف هستید حداکثر ۲ روز قبل از تاریخ فعلی، تاریخ جدید را به آن ها اطلاع دهید. در غیر این صورت تمام مبلغ دریافتی از کاربران بایستی  به آن ها عودت داده شد. چون آن ها باید با تاریخ جدید وبینار موافقت کنند.

 

اگر برای وبینارم ثبت نامی وجود داشته باشد اما در زمان برگزاری وبینار هیچ شرکت کننده ای آنلاین نشد، میتوانم وبینارم را لغو و یا تاریخ جدیدی برای آن تعریف کنم؟

در صورتی که در صفحه معرفی وبینارتان نوشته شده باشد که ویدئوی وبینار را در اختیار ثبت نام کنندگان قرار می دهید شما موظف به برگزاری وبینار در تاریخ و زمان مقرر هستید و به هیچ عنوان امکان لغو وبینار را ندارید چون در غیر این صورت تمامی مبالغ دریافتی از کاربران به آنها عودت داده خواهد شد.

 

در صورتی که فراموش کنم وبینارم را ضبط کنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورتی که برای برگزاری وبینارتان از بسته پشتیبانی استفاده نکنید و فراموش کنید که ویدیوی وبینار را ضبط کنید و اگر در صفحه معرفی وبینارتان ذکر کرده باشید که ویدئوی وبینار را در اختیار ثبت نام کنندگان قرار می دهید بایستی مجددا وبینار را به صورت خصوصی برگزار کرده و ویدئوی آن را ضبط کنید.

 

آیا برای برگزاری وبینار حتما باید آنلاین شد؟

بله، سخنران باید در زمان مقرر آنلاین شود و به صورت زنده صحبت کند و اجازه پخش فایل ویدئویی وبینارهای ضبط شده را ندارد. وبینار باید به صورت زنده برگزار شود.

 

وبینارم را ثبت کرده ام چگونه می توانم به نرم افزار وبینار دسترسی داشته باشم؟

چند روز بعد از اینکه وبینارتان را ثبت کردید با شما تماس میگیریم و فایل راهنمای استفاده از نرم افزار را در اختیار شما قرار می دهیم.

 

بعد از برگزاری وبینار می توانم ویدئوی آن را به فروش برسانم؟

بله بعد از برگزاری وبینار می توانید ویدئوی ضبط شده آن را در وب سایت ایسمینار برای فروش قرار دهید. ۷۰ درصد آن برای شما خواهد بود و ۳۰ درصد از درآمد حاصل از فروش ویدئوها به ایسمینار تعلق خواهد گرفت.

حالا که پاسخ همه سوالاتم را گرفتم وبینارم را ثبت میکنم

 

اگر سوال دیگری دارید لطفا در بخش نظرات این مقاله ارسال کنید و یا با ما تماس بگیرید.